Nastavení cookies

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech představil program 57. ročníku

25.04.2023 16:20|ministerstvo

Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech dnes na tiskové konferenci představili program sedmapadesátého ročníku, který se uskuteční od 30. června do 8. července 2023.

 

Křišťálový globus převezme oblíbená představitelka mnoha filmových i divadelních rolí herečka Daniela Kolářová, která patří k nejvýraznějším českým hereckým osobnostem posledních desetiletí. Při příležitosti jejího ocenění festival uvede legendární komedii Kulový blesk. V rámci dlouholetého projektu premiér digitálně restaurovaných kopií nejvýznamnějších děl české kinematografie uvede karlovarský festival oceňovaný snímek Evalda Schorma Každý den odvahu. Jeho celovečerní debut z roku 1964 patří k zásadním titulům československé nové vlny. Snímek podle scénáře Antonína Máši zcela nový způsobem nahlíží na morální krizi, jíž procházela generace lidí v období společenských změn, které nastaly po odsouzení stalinského kultu osobnosti.

Jedním z bodů tiskové konference byl také podpis memoranda o další spolupráci mezi MK a KVIFF. „Považujeme karlovarský filmový festival za klíčovou událost a na základě jednání jsme se rozhodli pokračovat v další spolupráci. Ve filmovém průmyslu jsme prostě dobří a svědčí o tom úspěchy českých filmů i dlouhá tradice festivalu. Festival však není jen o filmech. Každým rokem se zde setkávají nejvýznamnější zástupci filmového průmyslu a na loňském festivalu se právě na těchto jednáních podařilo odblokovat filmové pobídky a navýšit jejich podporu na historické maximum 1.4 mld. Kč na letošní a příští rok. Filmové pobídky jsou jednou z priorit naší vlády a zajišťují práci skvělým profesionálům. Jde ale i o velký přínos české ekonomice. Ve specifických profesích audiovize i v segmentu ubytování, stravování či řemesel. Důležitá je i propagace České republiky jako atraktivní turistické destinace, zejména díky bohatému architektonickému dědictví. Proto jsem rád podepsal dodatek ke smlouvě mezi Ministerstvem kultury a Karlovy Vary International Film Festival. Prodlužuje spolupráci o další tři roky a zaručuje festivalu důležitou pravidelnou finanční podporu ve výši 35 milionů korun ročně,“ uvedl ministr kultury Martin Baxa.


 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
T: 257 085 444
M: 606 752 051
E: jana.malikova@mk.gov.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 362
M: 725 700 095
E: petra.hrusova@mk.gov.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 484
M: 777 457 341
E: ivana.awwadova@mk.gov.cz


Jana Zechmeisterová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 206
M: 702 210 656
E: jana.zechmeisterova@mk.gov.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mk.gov.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mk.gov.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi