Nastavení cookies
Českou filharmonii a Pražský filharmonický sbor dál povedou jejich ředitelé, potvrdilo ministerstvo
30.11.2016 - iHned.cz

Eva Sedláková zůstane šéfkou Pražského filharmonického sboru.

Na svém postu dalších šest let vydrží také generální ředitel České filharmonie David Mareček.

V úterý je ve funkci potvrdilo ministerstvo kultury. S tím filharmonie jedná o navýšení příspěvku.

Ministr kultury Daniel Herman za KDU-ČSL ve funkcích na další termín potvrdil generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka a Evu Sedlákovou, šéfku Pražského filharmonického sboru. Obě instituce jsou příspěvkovými organizacemi ministerstva kultury.

Mareček vede filharmoniky od února 2011, již o měsíc dříve do funkce nastoupila Sedláková.

To, že jsem mohl oba v jejich funkcích potvrdit, svědčí o velmi kvalitní a zodpovědné práci, kterou pro naše příspěvkové organizace odvádějí,“ uvedl ministr Herman.

Do výběrového řízení na konkurz šéfa České filharmonie se Mareček přihlásil jako jediný kandidát. Sedláková měla ve svém výběrovém řízení jednoho protikandidáta, ministrova výběrová komise však zvolila ji.

Mezi požadované předpoklady na šéfy příspěvkových organizací ministerstva kultury patří znalosti v oblasti klasické hudby a obecně kultury i veřejné správy. Povinností je minimálně tříletá praxe.

Česká filharmonie s ministerstvem kultury dokončuje jednání o navýšení státního příspěvku na další roky. Své další působení v instituci tím podmínili jak ředitel Mareček, tak i šéfdirigent Jiří Bělohlávek. Tomu na jaře vypršela smlouva, Bělohlávek ji dosud neobnovil.

Mareček s Bělohlávkem na své další období u České filharmonie požadují navýšení příspěvku odministerstva kultury zhruba na 30 milionů korun na zájezdy a vzdělávací programy. Ministerstvo podle vyjádření své mluvčí chce požadavku vyjít vstříc.

Spojte se s námi