Nastavení cookies

OUKKO díky nespotřebovaným finančním prostředkům z NPO vyhlašuje výzvu č. 412 - podpora projektů kreativního učení III na rok 2024 pro projekty realizované v období od 1. 9. 2024 do 31. 12. 2024.

Kreativním učením se rozumí vzdělávání, ve kterém jsou umění a tvůrčí aktivity vědomě a cíleně užívány k rozvoji kompetencí, afektivních a kognitivních schopností, dovedností a znalostí dětí i dospělých. Umožňuje komplexní zapojení jednotlivce do vzdělávacího procesu po kognitivní, emocionální, sociální, etické a fyzické stránce. Zapojením umění do procesu učení vytváří bezpečné, nekompetitivní a podnětné prostředí, které podporuje radost z učení a poznávání a nastavuje rovné příležitosti u všech studentů tak, aby se projevila jeho originalita a autenticita, kreativita.

Účelem tohoto výběrového dotačního řízení je poskytnutí dotací na realizace projektů kreativního učení, které budou zacíleny na rozvoj kulturních kompetencí, samostatné tvůrčí činnosti, invence a kreativního myšlení dětí a dospívajících ve formálním vzdělávání, podporu spolupráce kulturních institucí a škol, podporu projektů zážitkové pedagogiky, projektů zaměřených na rozvoj kompetencí žáků potřebných k porozumění umění a na podporu aktivní účasti žáků na aktuálním kulturním dění a jejich zájmu o kulturní aktivity obecně.

Cílem výzvy je rozvoj dovedností pracovníků kulturního a kreativního sektoru, spočívající v realizaci inovativních kulturních projektů, zaměřených na vzdělávací a popularizační aktivity, kreativní spolupráci s dětmi a dospívajícími, rozvoj tvůrčí činnosti a zájmu žáků o umění a kulturu.

Cílem výzvy je podpořit projekty, které mají potenciál přinést nové impulzy a dlouhodobě rozvinout spolupráci oblasti umění s odvětvím vzdělávání na poli kreativního učení dětí a mládeže.

Cílovou skupinou této výzvy jsou lektoři kreativního vzdělávání a další profesionálové (účastníci vzdělávacích akcí) rozvíjející své znalosti a dovednosti v oblasti kreativního učení. Předpokládaný počet podpořených lektorů a lektorek a pracovníků a pracovnic KKS je celkem 70 osob pro celou alokaci výzvy. V každém projektu musí být podpořeno minimálně pět osob.

Výzva NPO 412 Podpora projektů kreativního učení III. je koncipována jako doplňková. Jejím cílem je podpořit udržitelnost projektů kreativního učení, motivovat subjekty bez vlastního zřizovatele v rozvíjení aktivit z minulých let, dále podpořit vznik regionálních koordinačních center a síťování kulturních institucí a škol.

Seminář k výzvě bude v pondělí 10. 6. 2024 od 10, odkaz: https://mkcr.webex.com/mkcr/j.php?MTID=m07d089f6a9d7ef30e4f3dc7ed79ceb79

! POZOR – Chyba ve formuláři rozpočtu !

Do záložky Přílohy žádosti v Dotačním portálu Ministerstva kultury byl 20. června 2024 nahrán nový formulář rozpočtu, neboť v původním formuláři bylo několik chyb. S omluvou za způsobené komplikace Vás prosíme o vyplnění a odevzdání rozpočtu v této aktualizované verzi. Děkujeme za pochopení.

Číslo výzvy 0412/2024
Komponenta 4.5 Rozvoj kulturního a kreativního sektoru
Iniciativa Status umělce a umělkyně
Termíny výzvy Zveřejnění výzvy: 5. 6. 2024
Žádosti je možné podávat v období:
od 5. 6. 2024 12:00 do 8. 7. 2024 15:00
Období realizace Podpořené projekty musí být realizovány v období nejdříve od 1. 9. 2024 a nejpozději do 31. 12. 2024.
Alokace 13 mil. Kč
Oprávnění žadatelé Žadatelem o dotaci mohou být právnické osoby sídlící na území ČR, které poskytují veřejné kulturní služby nebo obdobné služby, kromě příspěvkových organizací MK
Okruh č. 1 je určen pouze nezřizovaným organizacím, které čerpaly alespoň jednu dotaci ve výzvě NPO 213 či NPO 313 (Podpora projektů kreativního učení I. a II.).
Indikátory výzvy Počet podpořených osob (lektoři a lektorky, pracovníci a pracovnice KKS) - 70
Garant výzvy Odbor umění, knihoven a kreativních odvětví
Vyhlašovací podmínky Výzva č. 412/2024
Odkaz pro elektronické podání žádosti https://dpmkportal.mkcr.cz/default

 

Návody: 
Návod k přidání dalších administrátorů v DPMK
Návod na přidání žádostí
Návod k získání úplného výpisu z Evidence skutečných majitelů
Základní informace k DPMK

 

 

 

Spojte se s námi